سئو داخلی و تکنیکال

نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمایش بیشترنمایش کمتر
نویسندهعلیرضا براتی
عبارت کلیدیسئو سایت در اصفهان
دپارتمانتحریریه اوج شید
مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه۱۰ دقیقه
تعداد کلمات۱۰۴۵

سئو داخلی و تکنیکال

در این مقاله می خوایم به موضوع سئو داخلی و تکنیکال بپردازیم.

در این مقاله با پایه های اساسی سئو و قدم‌های مهمی که عملی هستند آشنا میشید، سئو داخلی وبسایت به مجموعه عمل‌هایی گفته می‌شه که در داخل خود سایت ما صورت می‌گیره.

نکات بسیار مهمی در سئو داخلی اشاره شده و حتما این قسمت را کامل بخونید.

پس با ما همراه باشید….

برخی موارد پیشرفته در سئو تکنیکال

سئو داخلی فوق العاده است، این فوق العاده را به شکل فــــوق الــعـــاده بخوانید تا حس منو به خوبی درک کنید.

بریم سراغ برخی از مهم‌ترین فاکتورهای سئو داخلی، ولی صادقانه بگم که نمی‌شه همه چیزو گفت؛ نوشتن همه چیز در سئو داخلی شاید حداقل ۲ سال وقت بگیره، ولی من در اینجا مهم‌ترین‌ها را می‌گم.

شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

Meta tags

اگر شما وارد یک وبسایت بشید و دکمه Ctrl + U را فشار بدید، کدهای HTML آن سایت را می‌تونید ببینید، در بین کدهای HTML یک سری کد متاتگ Meta Tag وجود داره، درواقع متاتگ‌ها جزئی از کدهای مفهومی HTML هستند که در سئو تاثیرگذاره.

شاید بپرسید متاتگ چه کاری می‌کنه؟ متاتگ‌ها محتوای وب سایت شما را برای ربات‌های گوگل توصیف می‌کنند. مهم ترین متاتگ‌ها عبارت اند از متاتگ توضیحات (Meta Description) و متاتگ عنوان (Meta Title).

برخی متاتگ های مهم در سئو را در عکس مشاهده کنید.

هر چند از نظر سئو فنی، پیاده سازی متاتگ ها کار سختی نیست. ولی کمک شایانی به درک و فهم بیشتر ربات ها می‌کنه.

به نظر من متاتگ عنوان و توضیحات به تنهایی تاثیر زیادی در افزایش رتبه وبسایت شما و سئو نداره. برای ثابت کردن این موضوع کافیه از خودتون بپرسید چرا هر کسی در عنوان و توضیحات خود از کلمه کلیدی “خرید گوشی” استفاده می‌کنه رتبه برتر گوگل نیست؟ هر چند متاتگ به شکل کلی مهمه ولی نرخ کلیک یعنی CTR هم نیز بسیار بر اهمیت عنوان و توضیحات اثرگذاره. شاید بپرسید CTR چیه؟ CTR به درصد کلیک‌ها نسبت به دیده شدن‌ها است. مثلا اگر ۱۰۰ نفر سایت شما را در نتایج مشاهده کنند و ۱۰ نفر فقط کلیک کنند نرخ کلیک یا CTR می‌شود ۱۰ درصد.

البته دقت داشته باشید که منظور ما این نیست که متاتگ عنوان Title و متاتگ توضیحات Description اهمیت نداره. بلکه در سئو بسیار مهمه ولی باید یاد بگیرید که چطور یک عنوان خوب و توضیحات خوب بنویسید. از طرفی گاهی گوگل عنوان و توضیحات را تغییر می‌ده تا به جستجوی کاربر نزدیک‌تر کنه، این کار گوگل بیشتر زمانی دیده می‌شه که شما یک عنوان مناسب و یا توضیحات مناسب ننویسید. و یا گاهی گوگل برای بهبود تجربه کاربری بازدیدکنندگانش، چنین کاری را می‌کنه.

جایگاه عنوان و توضیحات در SERP گوگل

یادتون می‌آید SERP چی بود؟ به صفحه نتایج در موتور جستجو SERP گفته می‌شه.

ابزارهای بسیاری هستند که به شما در نحوه بهینه سازی عنوان، توضیحات، آدرس وبسایت، محتوا و … کمک می‌کنند ولی بدونید که صرفا این ابزارها نقش یادآوری را دارند. افزونه معروف یوآست سئو Yoast وردپرس و افزونه‌های مشابه دیگر یک پلاگین هستند و یا بهتره بگیم شبیه یک ربات که صرفا فاکتورهایی را یادآوری می‌کنند و در بسیاری از جاها انعطاف‌پذیر نیستند.

ذهن را وابسته به ربات‌ها نکنید، از آن‌ها استفاده کنید و بذارید ربات‌ها و افزونه‌ها وابسته به ذهن خلاق شما باشند.
عنوان و توضیحات در یوآست سئو وردپرس

توجه داشته باشید که در زمان نوشتن عنوان جدا از آنکه فاکتورهای سئو را رعایت می کنید به تجربه کاربری هم اهمیت بدید.

طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان

چک لیست سئو داخلی

به یک سری چک لیست در سئو داخلی را اشاره خواهیم کرد که می‌تونید در هر نوع سایتی از آن استفاده کنید و دقت داشته باشید که این مقاله صرفا آموزش سئوی وردپرس نیست و برای هر نوع سایتی چه اختصاصی و چه غیر اختصاصی کاربردیه.

۱ قبل از نوشتن مقاله به دنبال جستجوی کاربران باشید

شما می‌دونید کاربران چه چیزی جستجو می‌کنند تا بتوانید براساس جستجوی آن‌ها در گوگل، مطلب را انتشار بدید؟ آیا برای تولید محتوای خود استراتژی مشخصی دارید؟ به عبارت دیگه آیا برنامه برای تولید محتوا دارید و مثلا می‌دونید که هفته آتی و ماه‌های آتی چه چیزی باید نویسنده و یا کارشناس تولید محتوای شما انتشار بده؟ آیا به فکر ارزش گذاری برای کاربران در محتوای خود هستید؟

تولید محتوا به همین راحتی نیست، همین مقاله پیش روی شما تلاش ماه‌ها تیم اوج شید بوده و هزینه مالی و زمانی بسیاری داشته. به همین منظور باید هدفمند به فکر تولید محتوا باشید و برای رسیدن به این هدف باید کلمات کلیدی مناسبی پیدا کنید. باید به سوالات بالا به دقت پاسخ بدید و مهم نیست که وبسایت شما مقاله محوره و یا یک فروشگاه محصول.

راه‌های زیادی برای پیدا کردن کلمه‌های کلیدی وجود داره و بدونید که تحقیق درباره کلمات کلیدی یک امر اجتناب ناپذیره.

اهمیت تحقیق در کلمات کلیدی

شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

۲ عنوان صفحه و زیرعنوان‌ها

سعی کنید عنوان (Title) ، توضیحات (Description) و هدینگ های (منظور H1 الی H6 است) جذاب خلق کنید. و همینطور در تلاش باشید تا از کلمه کلیدی هدفمند خودتون به شکل اصولی و با منطق در جایگاه‌های اشاره شده استفاده کنید. به یاد داشته باشید که توضیحات و عنوانی که می‌نویسید تاثیر بسیاری روی نرخ کلیک یا همان CTR داره.

عنوان و توضیحات، ابزارهای متقاعد کننده خوبی برای کاربر و همینطور ربات‌ موتورهای جستجواند تا از بین وب سایت‌های موجود، وبسایت شما را بیشتر کلیک کنند.

نکات آموزشی مهم:

 • گوگل به اندازه ۷۰ کاراکتر عنوان و تقریبا ۱۵۵ کاراکتر هم از توضیحات یک وبسایت را در نتایج نشان می‌ده.
 • سعی کنید از تگ های مهمی همچون h1 تا h6 و … به شکل اصولی استفاده کنید و خوانایی کاربر را در اولویت قرار بدید.
 • همچنین یک سری ابزارهایی وجود دارند که به شما قبل از انتشار مقاله‌تون در گوگل، پیش نمایش آن را در نتایج فرضی خودشون نشان می‌دند. همانند ابزار seositecheckup  و یا یک سری پلاگین ها همانند افزونه یوآست Yoast

عنوان جذاب با توضیحات واقعی

میخواهید تخصصی‌تر بدانید؟

تماس مستقیم با متخصصین سئو در اوج شید میسر شده است.

۳ داشتن یک URL کاربرپسند

www.example.com/2019/01/23/post332320f2

فرض کنید شما شبیه به آدرس بالا را در سایتی مشاهده کنید. طبیعتا با دیدن آدرس متوجه نمیشید که در آن صفحه درباره چه چیزی صحبت شده و از طرفی به خاطر سپردن آن هم سخت خواهد بود.

www.example.com/blog/seo-training-topics/

ولی در آدرس بالا به خوبی مشخص است که یک محتوا وجود داره (blog) و در آن محتوا درباره سرفصل های آموزش سئو صحبت شده (seo training topics).

اگر یک سایت اختصاصی دارید سعی کنید در آدرس از عبارات مفهومی کلیدی استفاده کنید. حال می‌تونه آدرس فارسی باشه و یا انگلیسی، به نظر من پوریا آریافر آدرس انگلیسی تجربه کاربری (UX) بهتری داره و علاقه به استفاده از این نوع آدرس را دارم با این حال آدرس فارسی هم می‌تونه مناسب باشه.

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید در قسمت تنظیمات -> پیوندهای یکتا را انتخاب کنید. و پیشنهاد می شه بر روی گزینه «نام نوشته» تنظیم کنید.

تنظیم پیوندهای یکتا در وردپرس

طبیعتا برای یک متخصص سئو در اصفهان باید هم کاربر مهم باشه و هم موتورهای جستجو و زمانی که آدرس‌ها فارسی باشند تجربه کاربری کمتری نسبت به آدرس‌های انگلیسی پیدا می‌کنند هر چند مقدار کمی آدرس فارسی، سئو بهتری داره. پس این به آن در.

شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

مهم اونه که آدرس کوتاه باشه و به خوبی در ذهن مخاطب نقش ببنده.

نقش URL در سئو داخلی سایت

۴ تاثیر تصاویر و عکس در سئو

تعامل کاربران یعنی معجزه در بهبود سئوی وبسایت شما، استفاده از عکس، اینفوگرافیک، نمودارها، ویدیوها و کلا محتوایی که به شکل سمعی و بصری عرضه بشه، بیشتر مورد پسند کاربرانه تا محتوای متنی. چرا که استفاده از تصاویر و عکس نرخ تعامل و مشارکت کاربران را افزایش می‌ده.

در همین صفحه اوج شید تعداد زیادی عکس یونیک و تولید خودمون را استفاده کردیم، عکس‌هایی که گاهی با یک نگاه معنای ۱۰۰ کلمه را انتقال می‌ده، برخی عکس‌ها نموداری هستند و برخی در قالب اینفوگرافیک هستند.

شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

نکات آموزشی مهم:

 • سعی کنید تصاویر را بهینه سازی کنید، به عبارت دیگر برای تصاویر alt (در وردپرس متن جایگزین می‌گویند) و نام مناسب انتخاب کنید و همینطور حجم و اندازه مناسب در خروجی‌های عکس تولید کنید. تصاویر موجود اوج شید را بررسی کنید، برخی تصاویر با اندازه ۱۰۰۰ پیکسل هستند و کیفیت بالایی دارند ولی حجم کمی دارند.
 • سعی کنید متن ویدیو را در پایین آن درج کنید چرا که خزنده‌ها نمی‌تونند متوجه بشند که چه چیزی داخل آن ویدیوعه.

نکات آموزشی مهم:

 • سعی کنید تصاویر را بهینه سازی کنید، به عبارت دیگر برای تصاویر alt (در وردپرس متن جایگزین می‌گویند) و نام مناسب انتخاب کنید و همینطور حجم و اندازه مناسب در خروجی‌های عکس تولید کنید. تصاویر موجود اوج شید را بررسی کنید، برخی تصاویر با اندازه ۱۰۰۰ پیکسل هستند و کیفیت بالایی دارند ولی حجم کمی دارند.
 • سعی کنید متن ویدیو را در پایین آن درج کنید چرا که خزنده‌ها نمی‌تونند متوجه بشند که چه چیزی داخل آن ویدیوعه.
شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

۵ لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی یعنی ساختن لینک در سایر وبسایت‌ها؛ سعی کنید در سایت‌هایی لینک سازی کنید که قدرت بیشتری از شما دارند و همینطور هر چقدر آن سایت مرتبط‌تر باشه لینک ساخته شده ارزش بیشتری پیش گوگل داره.

لینک سازی داخلی بهترین ابزار برای نشان دادن و تبلیغ کردن سایر صفحاته، وقتی لینک داخلی مناسبی داشته باشید کاربران در بین صفحات شما می‌چرخند و تعامل افزایش پیدا می‌کنه، از طرفی خزنده‌های موتور جستجو (ربات‌ها) بیشتر و سریع‌تر می‌تونند صفحات وبسایت شما را خزش کنند.

نکات آموزشی مهم:

 • گاهی ساخت لینک خارجی ممکنه به صورت مستقیم تاثیری بر روی آن صفحه نداشته باشه ولی ممکنه بر روی دامنه اثر گذار باشه.

لینک سازی داخلی و تاثیر آن در سئو

 • سعی کنید به شکل اصولی از لینک سازی داخلی استفاده کنید و با توجه به طول محتوا لینک سازی داخلی را انجام بدید، در یک محتوای ۳۰۰ کلمه‌ای جالب نیست ۱۰ تا لینک درست کنیم. دلایل بسیاری داره ولی در همین حد بپذیرید.
 • از ساخت لینک اسپم خودداری کنید، لینک ها توسط ربات های گوگل بررسی می‌شند و سعی کنید به فکر دور زدن و یا تقلب برای کسب رتبه نباشید چرا که پایدار نیست.
شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

۶ تعامل یعنی معجزه

تعامل یعنی چه؟ مثلا کاربر، یک محتوا را به اشتراک بگذاره، کامنت درج کنه، لایک بکنه، عضو خبرنامه بشه، تماس بگیره و … .

محتوای عالی خودش به شکل اتوماتیک به اشتراک گذاشته می‌شه و تعامل را ایجاد می‌کنه.

سعی کنید دکمه به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را در صفحات خود درج کنید و همینطور قسمت نظرات را در سایت فعال نگه دارید، همانند ما سعی کنید به تمام نظرات پاسخ بدید حتی اگه کاربر صرفا سلام می‌کنه. هر چند اگر فقط از بُعد فرهنگی کشورمان نگاه کنیم، جواب نظری که فقط سلام کرده هم واجبه.

شرایط تعامل کاربران را فراهم کنیم

چک لیست سئو تکنیکال

تا الان درباره سئو داخلی صحبت کردیم، مواردی که در این آموزش بررسی کردیم بُعد فنی نداشت، حال قصد داریم مواردی از سئو داخلی را بررسی کنیم که کمی بُعد فنی و تکنیکی دارند و به اون اصولا «سئو تکنیکال» می‌گویند.

۱ ابزار سرچ کنسول گوگل

بهترین ابزار سئو برای بهینه سازی وبسایت، ابزار سرچ کنسول گوگل به نشانی Search.Google.com ، البته نام قدیمی آن وبمستر تولز (Webmaster tools) بوده. این ابزار قدرتمند و البته رایگان یک مانیتورینگ قوی از وبسایت شما در نتایج گوگله. به عبارت دیگر به شما کمک می‌کند تا وبسایت خود را در نتایج نظارت کنید و مورد ارزیابی قرار بدید.

گزارش‌هایی نظیر اینکه چه تعداد ربات‌های گوگل وارد سایت ما می‌شوند، چه خطاهایی در سایت شما وجود داره، چند نفر با چه کلمه‌ای کدام صفحه را در چه تاریخی کلیک کرده‌اند و کلی گزارش دیگر که موجوده.

نکات آموزشی مهم:

 • پیشنهاد می‌شه هر هفته یک بار وارد سرچ کنسول وبسایت خود بشید و گزارش این هفته را با هفته قبل مقایسه کنید.
 • شما با ابزار سرچ کنسول نمی‌تونید رقبا را آنالیز کنید و صرفا داده‌های وبسایت شما قابل اندازه‌گیریه.

صفحه اصلی ابزار سرچ کنسول گوگل

طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان
طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان

۲ ابزار سرعت وبسایت

مهم مهم مهم، افزایش سرعت سایت یک قسمت بسیار حیاتی برای بهبود سئو سایته، اگر فرض بگیریم سئو ۲۰۰ فاکتور داره سرعت سایت هر ساله جزء ۱۰ فاکتور مهم بوده و هست.

هر سال گزارش‌های مختلفی انتشار پیدا می‌کنه مبنی بر اینکه اگر سرعت لود سایت ۲ ثانیه طول بکشه و یا ۳ ثانیه طول بکشه و یا ۵ ثانیه طول بکشه؛ کاربران آن سایت را ترک می‌کنند، ولی به نظر من این اعداد کمی سخت گیرانه است و سرعت لود سایت اگر بالای ۸ ثانیه باشه باید نگران باشید.

شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

نکات آموزشی مهم:

 • زمانی که شما سرعت وبسایت را افزایش می‌دهید انگار بر روی تجربه کاربری سرمایه گذاری می‌کنید.
 • سعی کنید یک هاست قوی و با تنظیمات بهینه سازی شده تهیه کنید، سعی کنید عکس‌ها را بهینه سازی شده در وبسایت درج کنید.
 • اگر به دنبال افزایش سرعت سایت هستید ابزار قوی GTmetrix.com را به شما پیشنهاد میکنم، ما نحوه آموزش استفاده از ابزار GTmetrix.com  خروجی نگاه کردن به این آموزش‌ها و پیاده سازی آن‌ها می‌شود عکس زیر:

۳ بهینه سازی وبسایت در گوشی

بهینه سازی موبایل یک امر ضروریه، و این ضرورت هر سال بیشتر ملموس می‌شه، تعداد کسانی که در گوشی جستجو می‌کنند هر روز بیشتر از تعداد کسانی می‌شه که در دسکتاپ (لپ تاپ و یا PC) جستجو می‌کنند.

در مقاله Rolling out mobile-first indexing گوگل رسما اعلام کرد که الگوریتم رتبه بندی براساس گوشی خواهد بود، یعنی هر آنچه وبسایت شما در گوشی نمایش میده، ملاک خواهد بود؛ به همین منظور باید به فکر واکنشگرا بودن (رسپانسیو بودن) وبسایت خود باشید.

البته شما می‌تونید صفحات AMP هم داشته باشید، ای ام پی مخفف Accelerated Mobile Pages است، تکنولوژی AMP حدودا سال ۲۰۱۷ توسط گوگل معرفی شد و هدف آن بهبود و سبک کردن کدها بود.

طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان

نکات آموزشی مهم:

 • شما می‌تونید در این لینک متوجه شوید وبسایت شما رسپانسیو است یا نه.
 • پیشنهاد می‌شه در ابزار سرچ کنسول گوگل به کلمات کلیدی که در گوشی سرچ می‌شه هم دقت ویژه‌ای داشته باشید.
 • اصولا در طراحی به زیبایی وبسایت در نسخه دسکتاپ توجه می‌شه ولی پیشنهاد می‌شه به همان اندازه که به نسخه دسکتاپ توجه می‌کنید به نسخه گوشی هم توجه کنید، چرا که جستجو در گوشی بیشتر شده و گوگل هم اهمیت بیشتری به نسخه گوشی می‌ده. هر چند این موضوع بستگی به نوع کسب و کار هم داره.

۴ سایت مپ

سایت مپ (Sitemap) به ربات جستجو کمک می‌کنه تا بهتر بتونه محتواهای سایت را ببینه و آن را خزش کنه. سایت مپ یک روش عالی برای معرفی قسمت‌های مختلف سایته. مخصوصا اگر یک وبسایت بزرگ و با ساختار پیچیده داشته باشید یک روش عالی برای معرفی همه قسمت های سایته.

البته باید دقت داشته باشید که وجود سایت مپ به معنای کسب رتبه برتر در نتایج نیست ولی ربات‌ها دوست دارند و برای بهتر و بیشتر دیده شدن صفحات سایت ما وجود سایت مپ خوبه و شاید بهتره بگیم اثرات غیرمستقیم بر سئو داره.

طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان
شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

نکات آموزشی مهم:

 • اگر سایت اختصاصی دارید باید به برنامه نویس بگید برای شما سایت مپ بزنه. اگر از سیستم‌های آماده همانند وردپرس استفاده می‌کنید افزونه های خوبی همانند Google Sitemap Generator پیشنهاد می‌شه. البته در افزونه یوآست سایت مپ موجوده.
 • سایپ مپ یک سری محدودیت ها داره مثلا داشتن حداکثر حجم ۵۰ مگابایت  هر سایت مپ ۵۰ هزار صفحه را معرفی می‌کنه. هر چند این مورد مهم نیست و می‌توان چندین سایپ مپ داشت.
 • فرمت سایت مپ .xml است و اصولا شبیه به آدرس زیر باگذاری می‌شوند.

https://ojshid.com/sitemap_index.xml

یا

https://ojshid.com/sitemap.xml

۵ فایل Robots.txt

Robots.txt یک فایل متنی با فرمت txt است و شما می‌تونید با نرم افزار ساده Note ویندوز چنین فرمتی را بسازید. کاری که می‌تونیم در این فایل انجام بدیم تعریف یک سری خط‌مشی‌ها برای خزنده‌ها و ربات ها است. اینکه به ربات بگیم این صفحات از سایت من را خزش نکن و یا این صفحات را فقط خزش بکن را می‌تونید در این فایل تعریف کنید.

اصولا ربات‌هایی که حرف گوش کن باشند (اسپم نباشند) به این فایل توجه می‌کنند. نوشتن فایل Robots.txt یک سری ساختار استاندارد داره که باید رعایت شود.

شکل کلی ساختار این فایل به صورت زیر است:

User-agent: * (sample: Googlebot)

Disallow: /  (sample: /blog/)

در قسمت User-agent نام ربات درج می‌شه و در خط پایین از عبارت Disallow و یا Disallow جهت نشان دادن مکان سایت استفاده می شه.

در مثال بالا وقتی از * استفاده کردیم یعنی همه ربات‌های موجود در اینترنت به کل صفحات ( / معنی کل صفحات می‌ده) دسترسی دارند.

نکات آموزشی مهم:

 • اگر اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد می‌شود به این فایل دست نزنید و یا آن را به یک متخصص سئو در اصفهان بسپارید.
 • همه ربات‌ها تابع این فایل نیستند و ربات های اسپم و تخریب کننده این فایل را نادیده می‌گیرند.

برخی موارد پیشرفته در سئو تکنیکال

ابزار Google tag manger یک ابزار رایگان و قویه که برای اعمال یک سری تنظیمات پیشرفته و جالب در سئو نیز کاربرد داره. از بهبود رفتار کاربران گرفته تا مدیریت یک سری کدها جهت افزایش سرعت سایت.

 • فعال سازی پروتکل HTTPS هم اثرات مثبت در سئوی وبسایت داره. که بتونید در کنار دامنه خود یک متن https سبزرنگ هم داشته باشید. جدا از سئو به اعتبار و امنیت سایت هم کمک می‌کنه.
  وقتی این پروتکل در وبسایت شما فعال نباشه گوگل در کنار دامنه شما در کروم عبارت “not secure” را درج می‌کنه. همین موضوع در پرطرفدارترین مرورگر دنیا می‌توانه دلیلی باشد به مهاجرت HTTPS.
 • تگ Canonical هم از مهم‌ترین تگ‌های سئو جهت نظم دادن اعتبار به صفحات سایت نزدیک ربات‌های گوگله.

پیشنهاد می‌شه اگر به دنبال یاد گرفتن بیشتر درباره موارد پیشرفته سئو هستید یا تک تک عبارت را در گوگل جستجو کنید و به خواندن آن‌ها بپردازید. اکثر این موارد به شکل عملی نشان داده شده است.

دستاورد خواندن این مقاله

_
 1. متاتگ چیست و کدام یک از متاتگ‌ها مهم است.
 2. اهمیت کلمات کلیدی را در عمل بدانید.
 3. چه نوع URL مناسب سایت است.
 4. اهمیت عکس و تصویر در سئو
 5. اهمیت لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی
 6. آشنایی با ابزارهای سرچ کنسول، GTmetrix.com و ابزار Google tag manager
 7. سایت مپ و همینطور فایل robots.txt

مهارت کسب شده

_
93%

برندینگ

88%

طراحی سایت و سئو

96%

مدیریت

91%

تولید محتوا

سوالات متداول؟

پرسش و پاسخ به یک سری از سوالات رایج کاربران در مورد موضوعات خاص در زیر آورده شده است. با این حال اگر سوال خاصی مد نر شماست که در اینجا نیست، آن را با ما در میان بگذارید.

۱-
سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱

جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱

۳-
سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳

جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱

۲-
سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲

جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱

دوره جامع آموزش سئو و بهینه سازی سایت
VIDEO

ارتباط مستقیم با کارشناسان

_
شنبه تا پنجشنبه
ساعت ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
image
ساعات کاری
مجموعه
اصفهان خیابان هشت بهشت خیابان گلزار مجتمع عبادی
image
دفتر مرکزی
اصفهان
 • بالا بردن رتبه سایت در گوگل، رازهای سئو
 • برای کسب رتبه اول گوگل تنها با او دوست باشید!
 • راهکارهای افزایش رتبه ی سایت در گوگل
 • ارتقا رتبه سایت در گوگل | افزایش رتبه در گوگل تضمینی
الان سئوشید!
 

سئو

برخی موارد پیشرفته در سئو تکنیکالجایگاه عنوان و توضیحات در SERP گوگلچک لیست سئو تکنیکالچک لیست سئو داخلیچک لیست سئو در اوج شیدسئو داخلی و تکنیکالسئو سایت در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *