سئوی محتوا

نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمونه فهرست مطالب هدینگ ۱
نمایش بیشترنمایش کمتر
نویسندهعلیرضا براتی
عبارت کلیدیسئو سایت در اصفهان
دپارتمانتحریریه اوج شید
مدت زمان مورد نیاز برای مطالعه۱۰ دقیقه
تعداد کلمات۱۰۴۵

سئوی محتوا

در این مقاله می خوایم به موضوع محتوای سئو بپردازیم.

همه می‌دونند محتوا در سئو می‌تونه معجزه کنه ولی آیا در عمل قدم‌های خوبی برای تولید محتوا انجام می‌شه؟

چند سایت در ایران مثل اوج شید تولید محتوا می‌کنن؟ گاهی تولید محتوای عالی شبیه به یک کاتالیزور در رشد سئو می‌مونه.

پس با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد تولید محتوا بخونیم….

گاهی می‌گویند محتوا پادشاهه، به عبارت دیگه اگه محتوا انتشار بدید نیازی به سئو ندارید، ولی از نگاه بنده کاملا اشتباهه، تعداد زیادی محتوای عالی پیدا کردم ولی توی صفحه دو و سوم گوگل بودند. تولید محتوا بدون سئو مثل داشتن طلا زیر خاکه.

نمیشه یک محتوای باکیفیت را صرفا به خاطر کیفیت ارتقا داد و آن هم بدون بهینه سازی و بدون لینک سازی. و به همین ترتیب نمیشه یک سایت را صرفا با لینک سازی و بهینه سازی و آن هم بدون محتوای با کیفیت در نتایج بالا آورد.

منظور از نمیشه این نیست که ۱۰۰ درصد نمی‌شه، می‌شه ولی راه بسیار سخت و پرتلاطمه و پایداری مناسبی نداره. در سئو و حتی دیدن آموزش سئو نباید سخت کار کرد، باید در کنار سختی کار هوشمندانه هم قدم برداشت، هر چند در هر کاری باید اینطور باشید تا بتونید به هدف مد نظر برسید. یکی از مشکلات سخت کار کردن، از دست دادن زمان زیاده و این یعنی فرصت بیشتر برای رقبا.

تکنیک‌هایی مثل بازاریابی محتوا (Content marketing) و کپی رایتینگ (Copy writing) منافاتی با سئوی محتوا ندارن، بلکه اگه این تکنیک‌ها درست استفاده بشه هم جهت با سئو سازی محتوا است.

سئو و محتوا در یک عکس عاشقانه

محتوا و سئو دو امر جداناپذیرند، در موتورهای جستجو کاربری چیزی را سرچ می‌کنه و براساس فاکتورهای سئو، محتوای یک سایتی نمایش داده می‌شه.

بنابراین هر دو در یک میدان هستند. و باید در اینجا دقت کنید که اگه به دنبال کسی هستید که برای شما کار تولید محتوا انجام بده و یا استراتژی تولید محتوا ایجاد کنه باید حداقل ها را در سئو محتوا بدونه. به عبارت دیگه سئو و محتوا هم‌دیگه رو همپوشانی می‌کنند.

شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

برای تولید یک محتوا باید چه کنیم؟

 1. ابتدا باید نیازسنجی کنید و بررسی کنید که باید درباره چه موضوعاتی محتوا تولید کنید. و موضوعات را اولویت بندی کنید.
 2. سپس به بررسی کلمات کلیدی آن موضوعات بپردازید و آن‌ها را پیدا کرده و اولویت بندی کنید. و به شکل منطقی از محتواها استفاده کنید. درواقع سئو محتوا را باید انجام بدید. هر چند این موضوع بحث بسیار گسترده‌ای داره.
 3. سپس پیشنهاد می‌شه محتوای تولید شده را به خدمات ارتباط بدید. به عبارت دیگه باید بازاریابی محتوا انجام بدید و یا به شکل‌های مختلف و با منطق از کاربران اطلاعات دریافت کنید.
 4. کپی رایتینگ هم فراموش نشه، محتوا باید به زبان ساده و با صداقت نوشته بشه، باید عنوان جذاب داشته باشه و همینطور ابتدای مقاله به شکلی باشه که کاربر را به خواندن کل مقالهترغیب کنه. چه چیزی باعث شده تا الان شما مقاله ما را بخوونید؟
 5. در محتوا باید سعی کنید از ویدیو و عکس استفاده کنید تا کاربران صرفا با خواندن متن خسته نشوند. این عمل تعامل کاربران را هم بیشتر می‌کنه.
 6. ارزیابی و رصد محتوای نوشته شده هم می‌تونه مورد اخر باشه، به کمک ابزارهای سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس می‌تونید محتواهای خودتون رو ارزیابی کنید.

روش های تولید محتوا

قبل از آنکه درباره روش های تولید محتوا و سئوی محتوا به شکل دقیق صحبت کنیم باید بدونید که محتوای یونیک و منحصربه‌فرد ارزش داره، محتوای کپی از سایت‌های مختلف و یا بازنویسی آن‌ها، برای سایت و شرکت شما ارزش نمیاره.

جدا از این مسئله، گوگل به راحتی می‌تونه کپی بودن متن و یا عکس شما را تشخیص بده. کمتر مقاله‌ای در میزفا وجود داره که توسط دیگران کپی نشده باشه ولی همه کپی‌کاران، نه اعتبار خوبی نزد کاربران دارند و نه رتبه خوبی نزد گوگل. خودتان باشید و سعی نکنید دیگران باشید.

یک محتوای عالی که ترغیب کننده باشه و نیاز کاربران را به خوبی رفع کنه را بسازید، یک محتوای سئو شده که باعث ایجاد تعامل کاربران می‌شه را بسازید. هر چقدر بیشتر برای کاربران ارزش بذارید بیشتر سود میکنید.

مقاله

بخش مقالات، مجله، پایگاه دانش، بلاگ (Blog) و یا هر چی که اسمشه در سال‌های اخیر بسیار رشد داشته. زمانی که شما در وبسایت خود بخشی با عنوان بلاگ دارید تعامل کاربران بیشتر می‌شه، بخش مقاله‌ها یا بلاگ، جدا از آنکه برای فروشگاه‌ها بسیار خوبه برای ارائه دهندگان خدمات و SaaS هم می‌تونه بسیار مفید باشه.

شما در مقالات وبلاگ سایت خود می‌تونید راهنمای کاملی از خدمات خودتون ارائه بدید و یا آموزش هایی در حوزه کاری خودتون درج کنید. بلاگ می‌تونه مکانی جهت روشن کردن ذهن کاربر و رفع مشکلات او باشه.

طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان
طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان

چند نکته آموزشی:

 • برای ربات، محتوا ننویسید، طبیعی باشید. انسان ربات نیست و این رفتار انسانه که بر سئو تاثیر قوی داره.
 • برای تولید محتوای کاربردی تحقیقات میدانی داشته باشید تا بتونید داده‌های مفید و منحصربه‌فرد ارائه بدید.
 • به طولانی بودن و یا نبودن محتوا فکر نکنید، همیشه به کیفیت آن فکر کنید.
 • در محتوا صداقت داشته باشید تا شما را دوست داشته باشند.

صفحات محصول

صفحه محصولات اصولا جزء مهم‌ترین صفحات سایته و باید بسیار شفاف و صادقانه نوشته بشه و محتوای آن از کیفیت مطلوبی برخوردار باشه. اهمیت صفحات محصولات در رفتن کمپین تبلیغاتی دوچندان می‌شه و باید سعی کنه در کنار حفظ منافع کسب و کار آن سایت، به منافع کاربر هم به خوبی پاسخ بده. هر دوی این منافع به هم گره خورده‌اند.

شاید بتوان گفت هر محصول برای خود یک لندینگ پیج یا صفحه فرود به حساب می‌آید. (لندینگ پیج به صفحه‌ای گفته می‌شه که ورودی هدفمند و خوبی داره و مناسب کسب و کار ما است).

مثلا وقتی شما قصد دارید گوشی نوت ۵ را بفروشید و حتی رنگ‌های مختلف آن گوشی را هم داشته باشید، منطقی به نظر نمی‌رسه که برای هر رنگ یک صفحه محصول طراحی کنید و یا چندین صفحه محصول برای فروش یک گوشی بسازید. به همین منظور شما یک صفحه محصول برای گوشی نوت ۵ ایجاد می‌کنید و آن صفحه یک لندینگ پیج برای آن کلمه به حساب می‌آید، به همین ترتیب بقیه صفحات هم به نوعی لندینگ پیج هستند.

چند نکته آموزشی:

 • تبلیغات اغراق آمیز آسیب زیادی به برند و فروش آن محصول می‌زنه، حتما تبلیغ پراید ۱۳۱ را مشاهده کردید، زمانی که این تبلیغ را در گوگل جستجو می‌کنید برخی عنوان‌ها نوشته‌اند مسخره‌ترین تبلیغ پراید. صداقت و راستی قوی‌ترین تبلیغه.
 • در صفحات محصول سعی کنید دکمه CTA داشته باشید، این دکمه می‌تونه مسیر کاربر در سایت را به خوبی روشن کنه.
 • سعی کنید برای محصولات خود از عکس‌های واقعی و اختصاصی استفاده کنید. محصول خوب نیازمند عکس خوبه.
 • بالا بودن سرعت وبسایت و داشتن یک UX خوب نقش بسیار مهمی در بازخورد مثبت صفحات محصولات داره.
شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

نقد و بررسی

کاربران عاشق نقد و بررسی در هر زمینه هستند. برای این موضوع دلیل دارم، اگه کمی در فضای اینستاگرام فعال باشید نام اقای حمید سپیده نام را شنیدید، معروف به آقای تستر که شغل او تست کردن غذاهای رستوران‌ها و نقد و بررسی آن‌ها است. یکی از روش‌هایی که باعث به دست آوردن شهرت و ثروت این شخص شده، نقد و بررسی بوده و با این عمل آتش بر تعامل کاربران می‌زنه.

نمونه دیگه آقای مسعود فراستی منتقد سینما که فردی مشهور در این زمینه است و همیشه در حال نقد و بررسی فیلم‌ها و سریال‌های ایرانیه و با این کار سروصدای بسیاری را به پا کرده است. و یا آقای دکتر مجید حسینی که همیشه در حال نقد و بررسی نظام آموزشی کشوره و تعامل کاربران در صفحات اینستاگرام ایشان به شدت بالا است.

به هر حال هر چه این نوع مقاله‌های تعاملی در سایت بیشتر باشه مقاله ما سئو بهتری می‌گیره.

چند نکته آموزشی:

 • نقد و بررسی باید منطقی صورت بگیره. برخی‌ها برای خودنمایی نقد می‌کنند که نتیجه‌ای در دراز مدت نداره.
 • در نقد و بررسی باید دانش و تجربه فراوان داشت.
 • در مقالات نقد و بررسی استفاده از نظرات سایرین و کاربران به اعتبار آن مقاله افزایش میده.
 • قرار نیست با نقد و بررسی یک اینفلوئنسر بشیم ولی باید سعی کنیم تاثیر مثبت داشته باشیم و اگه مشهور هستیم باید بیشتر بر روی قدم‌هایی که برمیداریم دقت کنیم.

میخواهید تخصصی‌تر بدانید؟

تماس مستقیم با متخصصین سئو در اوج شید میسر شده است.

مقالات پژوهشی

این نوع مقالات به شدت در ذهن مخاطب جای می‌گیره. منظور از مقالات پژوهشی همان تحقیقاتیه که شما در یک زمینه انجام می‌دید و مطالعه میکنید و سپس حاصل آن را در قالب یک مقاله انتشار می‌ید. به این روش در زبان انگلیسی  می‌گویند “Case study” و مطالعه در یک مورد صورت می‌گیره، اسم دیگه آن مطالعه موردیه.

این نوع مقالات که در قالب داده‌های بسیار جالب هستند بیشتر بین مردم به اشتراک گذاشته می‌شند و از همه مهم‌تر چون اصولا این مقاله‌ها همراه با داده‌های عددیه بیشتر در ذهن مخاطب ها جای می‌گیره.

مثلا تحقیق درباره اینکه چه فاکتورهایی در سئو یک سایت فروشگاه بیشترین اثر را داره و یا تحقیق درباره تفاوت رفتار کاربران در دو سایت. بنابراین شمایی که قصد دارید سئو در اصفهان را یاد بگیرید باید الان حرکت کنید و سعی کنید آزمایش‌های مختلف را انجام بدید و به فکر پیدا کردن داده‌های جالب در حوزه کسب و کار خودتون باشید.

چند نکته آموزشی:

 • زمانی که دکتر سمیعی در برنامه دورهمی حضور داشت، گفت که اکثر حرف‌هایی که از جانب بنده در زمینه پزشکی به اشتراک گذاشته می‌شه، دروغه و صحت نداره. نباید مقالات پژوهشی ما صرفا جنبه ظاهری داشته باشه و فقط به دنبال کاربر باشه، باید واقعی باشه.
 • همه‌ی مقاله‌های پژوهشی نباید درباره آزمایش‌های موفقیت آمیز صحبت کنند، بسیار جالب خواهد بود که شما درباره شکست‌ها و راه‌هایی که رفتید ولی نشد بنویسید. این نوع مقالات بیشتر از سمت کاربر مورد توجه قرار می‌گیره.
شکل ۱ : کپشن تصویر اینجا وارد شود

اینفوگرافیک

اینفوگرافیک یک نوع محتوای دوست داشتنیه، چرا که درک آن ساده است، اشتراک گذاری آن ساده است هر چند تولید آن ساده نیست.

در سال‌های اخیر وب ایران، رشد بسیار خوبی در جهت تولید اینفوگرافیک با کیفیت رخ داده و حتما در شبکه اجتماعی تلگرام  اشتراک گذاری اینفوگرافیک را بسیار مشاهده می‌کنید.

چند نکته آموزشی:

 • به کلمه اینفوگرافیک دقت کنید، اینفو یعنی داده در قالب یک گرافیک. پس در اینفوگرافیک‌های خود از متن خالی استفاده نکنید چرا که ماهیت اینفوگرافیک را از دست می‌ده.
 • لازم نیست همه چیز را در اینفوگرافیک بگید. نکات مهم و خلاصه متن گفته بشه کافیه.
 • از نمودارها، عکس‌ها، آمارها و چیزهای جذاب استفاده کنید. خشک و خالی نباشه.
 • ربات‌های جستجو نمی‌تونند داخل اینفوگرافیک را بخونند پس در بالا و پایین اینفوگرافیک از متن در جهت تشریح داخل اینفوگرافیک استفاده کنید. به شکل خلاصه اینفوگرافیک را سئو کنید.

راهنما، چگونه و ترفندها

فرض کنید در یک مسیر ناشناخته اید که نمی‌دونید قدم بعدی چه اتفاقی رخ خواهد داد و نمی‌دونید چه چیزی را چطور دریافت میکنید. ولی اگه تمام مسیر را یکی قبلا به شما گفته بود چه؟ وجود مقالات راهنما همین نقش را بازی می‌کنند، مثل راهنمای خرید، راهنمای بهینه سازی سایت و از این دسته بسیار کمک می‌کنه به تجربه کاربری سایت شما و وجود یک تجربه کاربری مناسب یعنی سئوی خوب.

چند نکته آموزشی:

 • درج ویدیو راهنما و یا گفتن یک ترفند در داخل ویدیو اثربخشی بیشتری داره، طبق آمار یک وبسایت (طبق گزارش‌های سایت hubspot) درج ویدیو باعث افزایش ۸۰ درصدی تعامل کاربران می‌شه.
 • سعی کنید مقالات راهنما را هدفمند ایجاد کنید، مثل سایت‌های خبری ایرانی نباشید که یک بار درباره در می‌نویسند و یک بار درباره دیوار. درباره محصولات و یا خدمات خود راهنما بنویسید تا آگاهی کاربران بالاتر بره.
طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان

بهترین ها را لیست کنید

کاربران سایت شما همیشه دارای محدودیت‌ها هستند، محدودیت زمانی، مالی و انرژی. به همین منظور دیدن بهترین محصولات و یا مشاهده بهترین مقالات کمک بسیار خوبی به آن‌ها می‌کنه.

چند نکته آموزشی:

 • صداقت فراموش نشه، نباید به خاطر منافع خودمون مثلا گران‌ترین محصولات را به عنوان پرفروش‌ترین درج کنیم.
 • در هر کسب‌وکاری این موضوع قابل پیاده سازیه. نوشته‌ها، محصولات، خدمات و …

مصاحبه

چند وقت پیش یک گفتگو مصاحبه‌ای مثلا از سایت الوپیک مشاهده کردم، وقتی نظرات را بررسی می‌کردم مصاحبه برای آن‌ها جذاب بود و تشکر کرده بودند. مصاحبه از برنامه نویس دیجی کالا برای برنامه نویس‌ها جذابه، مصاحبه با متخصص سئو دیجی‌کالا برای فعالان سئو جذابه. می‌خوام بگم که هر مصاحبه‌ای برای یک گروه خاصی جذابه. سعی کنید در حیطه خود افراد ماهر را پیدا کنید و از اون‌ها مصاحبه کنید.

مثلا مصاحبه آقای لقمان آوند موسس سون لرن در وب سایت سکان آکادمی شاید برای برنامه نویس‌ها و دانشجویان آی تی بسیار جذاب باشه و در صفحه این مصاحبه بالای ۸۰ نظر وجود داره.

وجود چنین مقاله‌هایی تعامل را افزایش می‌ده. حتی گاهی با خود مصاحبه کنید و دو طرف بحث پرسش و پاسخ خودتون باشید. با این ترفند دانش درونی و نگاه درونی شما در قالب قلم خارج می‌شه و این می‌تونه برای مخاطب جذاب باشه.

طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان

چند نکته آموزشی:

 • سعی کنید در مصاحبه با لیدرها گفتگو کنید، مثلا مدیر فنی الوپیک و یا مدیر سئو علی‌بابا و از این قبیل.
 • یک ساختار روشن و طراحی شده در مصاحبه داشته باشید و بدونید در چند ساعت آتی چه چیزی را میپرسید.

تحقیق درباره فردی که قصد مصاحبه با او را دارید به دانش شما و کیفیت آن مصاحبه بسیار کمک می‌کنه.

ویدیو

قصد دارید کاربران بیشترین تعامل را داشته باشند؟ و یا بیشترین اشتراک‌گذاری صورت بگیره؟ قصد دارید لینک های اتوماتیک به سمت شما هدایت بشه؟ این حداقل مزیت‌های تولید محتوای ویدیوییه. طبق گزارش‌های سایت hubspot ویدیو، نرخ تبدیل را ۸۰ درصد افزایش می‌ده. نرخ تبدیل یعنی کاربری که تبدیل می‌شه به مشتری.

منظور از اسکریپت ویدیو همان متن و محتواییه که داخل ویدیو گفته می‌شه.

چند نکته آموزشی:

 • اسکریپت ویدیو را در قالب متن در زیر ویدیو درج کنید. برای سئو ویدیو خوبه.
 • همیشه اسکریپت را آماده کنید و بعد ویدیو تولید کنید.
 • اگر بتونید برای ویدیو خود زیر نویس همان زبان ویدیو را درج کنید عالی می‌شه.

کتاب الکترونیکی

کتاب های الکترونیکی در سایت ها بیشتر برای جذب و دریافت اطلاعات کاربرانه. در زبان انگلیسی به این کار می‌گویند lead generation و باید سعی کنید در کتاب الکترونیکی و یا PDF چیزی برای گفتن داشته باشید تا کاربران را ترغیب کنه که اطلاعات خودشون را بدند و بخونند.

با PDF می‌تونید باعث بهبود برند هم بشید و با تولید یک مینی کتاب خوب سطح آگاهی از محصولات را بالاتر ببرید، و اگه در وبسایت‌های دانلود PDF به اشتراک بگذارید و داخل PDF لینک داشته باشید اثرات سئو خوبی می‌تونه داشته باشه.

چند نکته آموزشی:

 • با کتاب‌های الکترونیکی همانند کتاب چاپی برخورد کنید و سعی کنید اصول اولیه مثل فهرست مناسب، درباره نویسنده، مقدمه، ویراستاری کتاب و … را داشته باشه. طراحی جلد و صفحات کتاب بسیار مهمه و همه این موارد تاثیرات غیرمستقیم در سئو اصفهان دارند.
 • انگیزه باعث حرکت می‌شه، برای دانلود PDF و یا مشاهده آن، به کاربر انگیزه بدید؛ محتوای منحصربه‌فردی و یا ترفندهای خاص بنویسید که مخاطب را مُجاب به دانلود کردن کنه.
طراحی سایت در اصفهان طراحی سایت اصفهان

طول محتوا چند کاراکتر باشه؟ و اثر آن در سئو

چند سال پیش زمانی که محتوای طولانی نوشته می‌شد به راحتی رتبه بالا در نتایج کسب می‌کرد ولی دیگه از این خبرها نیست. هدف اصلی سایت اوج شید از این مقاله طولانی، جدا از دادن حس خوب و دانش مناسب، سنجش و تفاوت رفتار کاربران در مقایسه با مقالات غیرطولانیه.

طول مقاله اولویت اصلی نیست و باید به فکر جذب کاربران به شکل هدفمند باشید، مثلا استفاده از رنگ‌بندی مناسب، بولد کردن متن‌های مهم، استفاده مناسب ازتگ H1 الی H6 و …

درباره طول مقاله آزمایش‌ها و نظرات مختلفی مطرح می‌شه که گاهی همین آزمایش‌ها و نظرات با هم اختلافات ۱۸۰ درجه‌ای دارند.

نتیجه: مقاله‌های ۲ هزار کلمه‌ای تقریبا ۷ الی ۹ دقیقه طول می‌کشه توسط مخاطب مطالعه بشه. ولی بدونید که طول محتوا از نظر من اولویت نداره و بهتره به مفید بودن مقاله توجه کنیم.

آزمایش تاثیر طول محتوا

تاثیر محتوای کپی و تکراری در سئو سایت

متاسفانه در بعضی قسمت‌های ایران کپی یک فرهنگ شده. جدا از آنکه به برند آسیب می‌زنه نتیجه مطلوبی هم نمی‌تونیم از کپی کردن بگیریم. پس سعی کنید از سایر سایت‌ها کپی نکنید.

ولی محتوای تکراری در داخل سایت چی؟ گاهی به دلایل فنی و یا موضوعی برخی محتواها در سایت تکراری می‌شند. و اگه محتوای آن صفحه درصد تکرار بالایی داره و یا کلا تکراریه پیشنهاد می‌شه یا از عمل ریدایرکت 301 استفاده کنید و یا ازتگ کنونیکال تا بتونید محتواهای تکراری در داخل سایت را به حداقل برسونید.

البته گوگل مقاله‌ای درباره محتواهای تکراری هم در این صفحه نوشته که باید چه کاری انجام دهند.

کپی محتوا و در نتیجه ایجاد محتوای تکراری یک نوع دزدی ادبی محسوب می‌شه و شما که در حال خوندن این آموزش سئوی حرفه ای هستید، باید حرفه ای کار کنید و در حرفه کپی کردن جایی نداره. هر چند استفاده از سایر مقالات بسیار مفیده.

مثلا ما در این مقاله برای آنکه یک اموزش جامع و کامل در زمینه بالا بردن رتبه سایت در نتایج موتورهای جستجو داشته باشیم نیاز به یک سری آزمایش‌ها، اطلاعات و داده‌های جذاب و البته کاربردی از برخی سایت‌های معتبر داریم و آن‌ها را در این مقاله درج کردیم ولی با ذکر منبع.

دستاورد خواندن این مقاله

_
 1. محتوا چه جایگاهی در سئو داره.
 2. روند تولید محتوای سئو شده چگونه است.
 3. روش های تولید محتوای اصولی چیست.
 4. طول هر محتوا چقدر باید باشه.
 5. تاثیر محتوای کپی در سئو چگونه است.

مهارت کسب شده

_
93%

برندینگ

88%

طراحی سایت و سئو

96%

مدیریت

91%

تولید محتوا

سوالات متداول؟

پرسش و پاسخ به یک سری از سوالات رایج کاربران در مورد موضوعات خاص در زیر آورده شده است. با این حال اگر سوال خاصی مد نر شماست که در اینجا نیست، آن را با ما در میان بگذارید.

۱-
سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱ سوال ۱

جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱

۳-
سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳ سوال ۳

جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱

۲-
سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲ سوال ۲

جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱ جواب ۱

دوره جامع آموزش سئو و بهینه سازی سایت
VIDEO

ارتباط مستقیم با کارشناسان

_
شنبه تا پنجشنبه
ساعت ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰
image
ساعات کاری
مجموعه
اصفهان خیابان هشت بهشت خیابان گلزار مجتمع عبادی
image
دفتر مرکزی
اصفهان
image
تماس فوری
مستقیم
 • بالا بردن رتبه سایت در گوگل، رازهای سئو
 • برای کسب رتبه اول گوگل تنها با او دوست باشید!
 • راهکارهای افزایش رتبه ی سایت در گوگل
 • ارتقا رتبه سایت در گوگل | افزایش رتبه در گوگل تضمینی
الان سئوشید!
 

سئو

برای تولید یک محتوا باید چه کنیم؟تاثیر محتوای کپی و تکراری در سئو سایتروش های تولید محتواروش های تولید محتوا در اوج شیدسئو سای در اصفهانسئوی محتوامحتوا چه جایگاهی در سئو داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *