تفاوت بین google ads و ppc , sem , seo چیست ؟ - SEO

تفاوت بین google ads و ppc , sem , seo چیست ؟ - SEO - اوج شید


در این مقاله، ما یک نمای کلی از تفاوت‌های بین اصطلاحات ذکر شده در بالا به شما ارائه می‌کنیم. همانطور که بهترین شیوه ها در طول زمان تغییر می‌کنند. تعاریف استاندارد اصطلاحات صنعتی پیشرفت می کنند و کلمات اختصاری جدید اغلب فرموله می شوند. برای بسیاری از مردم، گیج شدن یا گرفتار شدن در مسائل فنی این اصطلاحات بسیار آسان است.

1 چرا دیجیتال مارکتینگ؟

2 توضیحات درباره ppc و cpc

3Google Ads

 

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

در اینجا یک سوال برای شما وجود دارد – آیا اخیراً خودتان در گوگل جستجو کرده اید؟

وقتی کلمات کلیدی همیشه مهمی را که نشان دهنده برند شما هستند جستجو یا مرور می کنید. چگونه در موتورهای جستجو رتبه بندی می کنید؟ به یاد داشته باشید. مهم نیست که برند شما چقدر باورنکردنی یا منحصر به فرد است. یا محصولات و خدمات شما، کسب و کار/شرکت شما هرگز به اوج موفقیت نخواهد رسید. اگر کسی از آن آگاه نباشد یا به آن توجه نداشته باشد. و اکثریت عظیمی از مردم جستجوی آنلاین خود را با استفاده از موتور جستجویی مانند گوگل آغاز می کنند.

1

چرا دیجیتال مارکتینگ؟ - SEO

چرا دیجیتال مارکتینگ؟ – SEO – اوج شید

 

چرا دیجیتال مارکتینگ؟

در حالی که چندین ارزیابی نتایج کمی متمایز را در مورد اهمیت بازاریابی دیجیتال نشان می دهد. یک چیز واضح است. – اگر شرکت شما در صفحه اول SERPها، یعنی صفحات رتبه بندی موتورهای جستجو فهرست نشده باشد. کمتر از یک درصد احتمال دارد که کسی به آن متصل شود. با نام تجاری خود، با کسب و کار خود آشنا شوید یا روی وب سایت کسب و کار خود کلیک کنید. در همان زمان، بیش از 30 درصد از کلیک ها به وب سایت هایی می رود. که در صفحه اول SERP ها فهرست شده اند. با در نظر گرفتن این موضوع، استراتژی بازاریابی دیجیتال شما بخشی جدایی ناپذیر از موفقیت کسب و کار شما است.

اگر به یک استراتژی واحد فکر می کنید که برای همه مناسب باشد. پس باید بدانید که چنین استراتژی بازاریابی دیجیتالی یکسانی وجود ندارد. و تیم استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باید آماده باشد تا به شما کمک کند. تا بفهمید چه چیزی برای کسب و کار و اهداف و اهداف شما بهترین است. در این مقاله، اجازه دهید برخی از عمومی‌ترین اصطلاحاتی را که معمولاً هنگام صحبت در مورد بازاریابی دیجیتال می‌شنوید. اینکه چگونه می‌تواند نقشی حیاتی در کمک به شما داشته باشد، بشنویم. با توجه به اهداف/اهداف و بودجه معین شما، ممکن است. بخواهید همه آنها را در استراتژی سراسری خود بگنجانید یا انتخاب کنید.

سئو، همچنین به عنوان سئو در اصفهان می شود. یک استراتژی فوق العاده پیچیده، پیچیده و همیشه در حال تغییر است. همانطور که فکر می کنید آن را یاد گرفته اید و همه چیز را فهمیده اید. الگوریتم ها به طور غیرمنتظره ای تغییر می کنند و استراتژی شما نیز تغییر می کند. بله، آنقدر پیچیده است. بسیاری از شرکت‌ها هنوز بر این باورند. که بارگذاری و درج وب‌سایت‌هایشان با برخی از کلیدواژه‌های حیاتی این کار را انجام می‌دهد. و این ممکن است در سال 1998، در آغاز جستجوی Google، کاملاً چنین بوده باشد. اما امروزه، اطمینان از رتبه‌بندی‌های برتر جستجو، اکنون یک بخش چندوجهی و اصلی از یکپارچه‌سازی استراتژی بازاریابی همه جانبه شماست:

1.  سئو فنی

تمام عناصر فنی وب سایت شما که در نهایت آن را در جستجوها بیشتر جلب می کند. شامل معماری و سرعت سایت، نقشه های سایت و پیکربندی پیوند می شود.

2.  خارج از صفحه

عناصری از وب سایت شما که به ایجاد رتبه و محبوبیت آن کمک می کند. شامل لینک سازی، بررسی ها و ارسال مهمان است.

3.  بهینه سازی محتوا

هر چیزی در صفحه شما که آن را در بالای صفحات نتایج موتور جستجو نگه می دارد. شامل کلمات کلیدی، محتوا و قابلیت استفاده است.

داشتن یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب تضمین می‌کند. که شما به طور مکرر نتایج امیدوارکننده‌ای دریافت می‌کنید. بدون اینکه در اشتباهات و کمین‌های گسترده مانند فقدان لینک‌های داخلی، نداشتن نقشه سایت! یا تمرکز بر کلمات کلیدی یا ترافیک نامناسب قرار بگیرید.

تعیین دقیق اینکه بازاریابی SEM یا موتور جستجو از چه چیزی تشکیل شده است می تواند کمی مشکل باشد. زیرا تعاریف مختلفی وجود دارد که بستگی به این دارد که از چه کسی بپرسید.

اما ما سعی کرده‌ایم به زبان ساده توضیح دهیم که بازاریابی موتورهای جستجو که با نام SEM نیز شناخته می‌شود. می‌تواند به عنوان مجموعه‌ای از ابزارها، روش‌ها و استراتژی‌هایی تعریف شود. که به بهینه‌سازی دید وب‌سایت‌ها و همچنین کمک به رتبه‌بندی کمک می‌کنند. بالاتر در صفحات نتیجه موتور جستجو. به طور خلاصه، هدف SEM دستیابی به قرارگیری بهتر موتور جستجو در گوگل و سایر سایت های موازی است.

به طور معمول، صفحات جستجوی گوگل و سایر سایت ها دو نوع نتیجه را نشان می دهند:

نتایج ارگانیک:

برای اینکه بدانید کدام نتایج باید نمایش داده شود، موتور جستجو از الگوریتمی استفاده می‌کند. که به شما اطلاع می‌دهد کدام وب‌سایت‌ها برای واکنش به یک درخواست خاص بهتر هستند. همچنین، الگوریتم گوگل بر اساس ارتباط (محتوای وب) و اعتبار (پیوندهای سایر صفحات) ایجاد شده است. به مجموعه روش ها و ابزارهایی که برای قرار دادن لیست های ارگانیک استفاده می شود. سئو (بهینه سازی موتور جستجو) گفته می شود.

نتایج پرداخت شده:

برخلاف فهرست‌های ارگانیک، در اینجا، تبلیغ‌کننده باید به ازای هر کلیکی که دریافت می‌کند، هزینه مشخصی بپردازد. برای هدایت ترافیک به وب سایت با خرید تبلیغات در موتورهای جستجو! باید به راه حل های تبلیغاتی موتورهای جستجو مانند Google Ads مراجعه کنید. این سیستم خاص به عنوان PPC. یعنی پرداخت به ازای کلیک یا CPC، یعنی هزینه به ازای کلیک نیز شناخته می‌شود.

بازاریابی موتورهای جستجو شامل روش های سئو در اصفهان و تبلیغات موتورهای جستجو می شود. با این وجود، بیشتر بازاریابان از SEM برای ارتباط کامل با تبلیغات موتورهای جستجو یا نتایج پولی استفاده می کنند.

وقتی صحبت از SEM و PPC به میان می آید. هر دو روش های پولی برای تقویت جایگاه شما در SERP ها هستند. تفاوت عمده این است که SEM به طور خاص بر بازاریابی از طریق موتورهای جستجو تمرکز دارد. PPC می تواند تحت SEM قرار گیرد. به عنوان مثال، اگر یک تبلیغ PPC را در جستجوی Google خریداری کنید، آن نیز SEM است.

2

توضیحات درباره cpc و ppc - SEO

توضیحات درباره cpc و ppc – SEO – اوج شید

توضیحات درباره ppc و cpc

PPC که به عنوان پرداخت به ازای کلیک نیز شناخته می‌شود. نوعی مدل تبلیغات آنلاین است. که در آن تبلیغ‌کننده هر بار و هر بار که روی لینک تبلیغاتی توسط کاربران «کلیک» می‌شود. به ناشر پول پرداخت می‌کند. از سوی دیگر، PPC به عنوان CPC، یعنی مدل هزینه به ازای کلیک، شناخته می شود. مدل پرداخت به ازای کلیک عمدتاً توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک پیشنهاد می شود. تبلیغات گوگل، تبلیغات فیس بوک و تبلیغات توییتر برجسته ترین و برجسته ترین تنظیمات برای تبلیغات PPC هستند.

PPC به معنای واقعی کلمه همان چیزی است که به نظر می رسد. بخش مهمی از هدایت ترافیک به وب سایت شما است. راه های متعددی وجود دارد که تبلیغات PPC انجام می شود. این شامل:

نرخ ثابت

پرداخت هزینه ثابت برای هر کلیک.

بر اساس پیشنهاد

پیشنهاد یک پیشنهاد برای فضای تبلیغاتی (بالاترین عددی که آماده پرداخت هستند). و هر بار که کاربر محل تبلیغات را راه اندازی می کند. یک حراج خودکار ایجاد می شود و برنده جایگاه تبلیغات را کسب می کند.

در حالی که استراتژی های زیادی برای این نوع PPC مبتنی بر پیشنهاد وجود دارد. دو مورد از رایج ترین آنها عبارتند از:

هزینه به ازای هر کلیک (CPC)

این کارمزدی را برای هر کلیک تعیین می‌کند که شما آماده پرداخت آن نیستید.

آگهی بازگشتی (ROA)

یک بازده هدف در تبدیل را تعیین می کند. (مثلاً به صورت درصد تعیین می شود. اگر می خواهید به ازای هر دلاری که در یک تبلیغ سرمایه گذاری می کنید 2 دلار درآمد داشته باشید. ROA هدف شما در مجموع 200٪ است).

Google Ads

تبلیغات گوگل (که قبلاً به عنوان Google Adwords شناخته می شد) را می توان به عنوان راه حل تبلیغاتی! پرداخت به ازای کلیک (PPC) گوگل تعریف کرد که به کسب و کارها امکان می دهد. برای فرصتی برای نمایش تبلیغات در نتایج جستجوی گوگل، برای کلمات کلیدی پیشنهاد دهند. با تبلیغات گوگل، می توانید تبلیغات خود را در هر لحظه تغییر دهید. تا به گروه خاصی از افراد دسترسی پیدا کنید. (شاید بر اساس علاقه، منطقه جغرافیایی و غیره) یا یک معامله یا محصول خاص را تأیید کنید. این انعطاف‌پذیری می‌تواند کمک برجسته‌ای برای کسب‌وکارهای کوچکی باشد که نمی‌توانند. وب‌سایت خود را مرتباً به‌روزرسانی کنند تا منعکس کننده فروش، تبلیغات، تبلیغات یا پیشنهادات فصلی باشند.

3

google ads - SEO

google ads – SEO – اوج شید

Google Ads

در حال حاضر، 6 عامل وجود دارد که در واقع یک رتبه تبلیغ را تعیین می کند.

کیفیت تبلیغات و تجربه صفحه فرود.

حداکثر پیشنهاد.

رقابت پذیری.

زمینه جستجوی کاربر (به عنوان مثال – مکان، دستگاه، هدف جستجو و زمان روز).

پیامدهای مورد انتظار قالب‌ها و برنامه‌های افزودنی تبلیغات.

رتبه آگهی باید بالاتر از آستانه باشد.

اگر رتبه تبلیغات بسیار بالا باشد، این می تواند باعث شود تبلیغات شما در نتایج جستجوی برتر ظاهر شود. در حال حاضر، 4 اسلات در بالای نتایج جستجو موجود است. و اسلات اضافی نیز در پایین ترین قسمت صفحات نتایج جستجو موجود است. یکی از مولفه‌های اصلی رتبه‌بندی تبلیغات گوگل، بهینه‌سازی کیفیت تبلیغات است. حتی می‌توان معیاری به نام امتیاز کیفیت را که ترکیبی عالی از معیارهای کیفیت آگهی از عملکردها است، نظارت کرد.

نتیجه

فضای بازاریابی موتورهای جستجو به سرعت در حال توسعه است. و با آن، بهترین شیوه ها و اصطلاحات نیز رشد می کند. امیدواریم این پست وبلاگ به شما در درک اصطلاحات کمک کرده باشد. تفاوت بین SEO، SEM، PPC و Google Ads را دقیق تر کرده باشد.

 

دسته‌بندی نشده

حسین رفیع زادهمشاهده نوشته ها

حسین رفیع زاده هستم. استراتژیست توسعه فردی و شغلی. میتونم شما رو تو این بازار رقابتی با مشاوره دقیق و آنالیز تو زمینه کاریتون راهنمایی کنم و راه‌کارها و ایده‌های راه‌گشا و مطمئنی بدم تا باعث رشد چندبرابری شما تو کسب و کارتون بشه. امیدوارم بتونم با کمک خدا در خدمت به شما در انجام وظایفم موفق باشم و به شما کمک کنم تا اوج شید و در اوج بمونید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *