برندینگ

برندینگ دیجیتال چیست؟

خدمات برندینگ اوج شید

با گسترش فناوری های دیجیتال، یک سری مفاهیم مربوط به این عرصه نیز شکل گرفت. به یک محصول یا خدمات در فضای دیجیتال که مورد توجه مدیران کسب و کار قرار گرفته است. بردینگ دیجیتال واعتباربخشی گفته می شود.

ساخت برند در کسب وکارهای سنتی نیز مورد توجه بسیاری از مدیران بوده است. با این تفاوت که اعتبار بخشی و برندینگ در یک کسب و کارهای سنتی مستلزم زمان زیاد و تنها به منطقه فعالیت آن کسب و کار محدود می شود. ولیکن در عصر دیجیتال با توجه به تئوری دهکده جهانی و ایجاد کسب و کارهای بین الملل، به مرور تمرکز مدیران کسب و کار برای ایجاد یک برند فرا منطقه ای بیشتر می شود. این فراگیری مباحث تخصصی در این نوع از بازاریابی، روزبه روز مورد توجه قرار می گیرد.

از کجا شروع کنیم؟

 • تبلیغات

 • روابط عمومی

 • بازاریابی مستقیم

 • فروش شخصی

 • بسته بندی

 • رویدادها و اسپانسرینگ

 • خدمات مشتری

با اوج شید برند شوید

شخصیت شناسی

هویت برند

ظاهر برند

توسعه سیستم های درونی برند

دیجیتال برندینگ

کمپین تبلیغاتی و مدیریت تجربه مشتری

سوالات متداول در حوزه برندینگ

به مجموعه ای از ویژگی ها و ارزش های که سبب هویت بخشی و اعتباردهی محصولات یک شرکت می شود، برند می گویند. در واقع یک برند باید نقطه قوت و ارزش های موجود در محصولات و خدمات یک شرکت  را در مقایسه با سایر محصولات به تصویر بکشد.

برند به طور عمده در سه ویژگی زیر خلاصه می شود:

یک نماد

یک اسم (اسم نوشتاری)

یک طراحی

یا ترکیبی از هر سه مورد، در کل برند یک عنوان، یک نشانه و علامت شناسایی در قیاس یا سایر رقبا معنا پیدا می کند.

یک برند موثر باید شامل یک انتقال پیام اساسی به مشتری باشد. در واقع مشتری خدمات شما، باید با شنیدن یا دیدن برند شما ناخودآگاه به ارزشهای ایجاد شده توسط شرکت شما به نسبت سایر رقبا بیافتد. در حقیقت یک برند قوی سبب ایجاد یک نیروی جاذبه در نوع انتخاب مشتری می شود. در نظر بگیرید در فروشگاه کفش برندهایی مانند نایک و آدیداس، چگونه می توانند شما را به نسبت سایر رقبا جذب خود کنند.

بسیاری از علاقه مندان به ایجاد برند و برندینگ، در رابطه با مدت زمانی که برای ایجاد یک برند باید صرف شود، سوال می کنند؟؟ پاسخ به این سوال چندان سخت نیست. شما برای ایجاد یک برند معتبر نیازمند سال ها زمان و کسب اعتبار پایدار می باشید. عوامل متعدد زیادی در کوتاه کردن این مسیر دخیل می باشند. البته مستلزم بکارگیری متد و روش های مرتبط با برندینگ است. لازم به ذکر است، ساخت یک برند معتبر نیازمند یک پروسه زمانی است.

ایجاد ارتباط و انتقال پیام مرتبط  با برند سازمانی خود، با در نظر گرفتن ارزش هایی که برند شما برای مشتری ایجاد می کند یا اینکه چه نیازی ویژه ای را برطرف می نماید. با توجه به زمینه های کلیدی زیر می توان برای آن برنامه ریزی نمایید:

 • ارسال یک بیانیه به خصوص که در برگیرنده پیام شما باشد.
 • نیازمند طراحی وب سایت، لوگو، بسته بندی خاص و…
 • برگذاری برنامه های تبلیغاتی و نمایشگاهی برای انتقال پیام های برند
 • تربیت کارکنان متخصص که به درستی ارزش ها و اهداف کسب و کار مرتبط با برند را درک نموده باشند.

لوگو یک طراحی منحصر بفرد مختصص کسب و کار شما است که سبب شناسایی نام شرکت و یا محصول شما می شود. ولیکن لوگو ترجیحا برند شما نیست. بسیاری از برندهای معروف بدون داشتن لوگوی خاصی و تنها با تمرکز بر نام خود توانسته اند در برند سازی محصول خود موفق عمل نمایند.

ثبت نام برند بستگی به بازار و کسب و کار شما دارد و الزامی نمی باشد.اما اگر محصول شما کالا به حساب بیاید ثبت برند ضروری و قانونی می باشد. ولی اگر محصول شما شامل خدمات باشد نازی به ثبت برند ندارید. امروزه با استفاده از اینترنت و دامنه های وب سایت برند تجاری شما را ثبت می کنند و برای برند سازی مطمئن شوید که برند شما را ثبت می کنند

اسم برند به تنهایی می تواند محصولات و خدمات شما را در کسب و کار پوشش  دهد. در صورتی امکان پذیر است که محصولات جدیدی شما در راسته سایر محصولات باشد. در این صورت محصولات جدید هدف بازار را در نظر می گیرد و در ان لحظه شما به توسعه برند دست پیدا می کنید. توسعه برند را همانند خط حمل و نقل در نظرمی گیرند. تا هنگامی که مسیر زمینی مشخص باشد میی توان از خط راه اهن استفاده کرد. اما هنگامی که عوامل طبیعی مد نظر باشد احتیاج به حمل دریایی و یا هوایی دارید. توسعه برند هم مانند همین مسئله می باشد

در ارزیابی دارایی های مالی یک شرکت فقط به دارایی مادی آن کسب و کار بسنده نمی شود. در حقیقت دارایی یک شرکت تنها لوازم و تجهیزات مربوط به آن نیستند. میزان مشتریان وفادار، ارزش محصولات و میزان اعتبار برند مرتبط با کسب و کار بسیار حائز اهمیت می باشد. برندهای موفق،  از دارایی های مهم آن شرکت تلقی می شوند. ارزیابی یک برند معمولا بسیار پیچیده ولی عمدتا بوسیله میزان سهم و اعتباری که در ذهن مشتری القا می کند مشخص می شود.

نظر لطف مشتریان اوج شید

مشتریان ما چه می گویند

ممنون از اوج شید. خیلی پیگیر و عالی هستید. واقعا دمتون گرم. مرسی. مرسی. مرسی

از اون چیزی که فکرشو میکردم خیلی فراتر نتیجه گرفتم. از جناب آقای دکتر رفیع زاده بابت زحمات فراوانشون ممنونم.

تیم اوج شید صبر و حوصله زیادی دارند و تو کارشون خیلی دقت به خرج میدن.

از دکتر رفیع زاده و تیم خوبی که دارند بسیار سپاسگذارم. کیفیت کارشون خیلی عالیه

کار کردن با مجموعه اوج شید بسیار لذت بخشه. واقعا از همتون ممنونم خیلی زحمت کشیدید برای ما

ممنونم ازتون، کارتون خیلی عالیه هم دکتر رفیع زاده و هم کل مجموعه اوج شید

واقعا بسیار متشکرم. از این که با مجموعه اوج شید آشنا شدم و باهاشون کار کردم بسیار خوشحالم

بسیار حرفه ای هستند و تو کارشون تبحر دارند. با تشکر از آقای رفیع زاه و تیم خوبشون

فکرش رو نمیکردم تو این زمان کوتاه به نتیجه دلخواهمون برسیم. واقعا کارتون حرف نداره… متشکرم

دست تک تک کارکنان اوج شید درد نکنه، بسیار بسیار ممنونم ازتون سرعت و دقت کارتون بسیار بالاست

تجربه فوق العاه ای بود. پیشنهاد می کنم با این تیم همکاری داشته باشید. کارشون عالیه

بسیار سپاسگذارم از زحماتتون، همکاریمون انشالله ادامه خواهد داشت…