بایگانی

آموزش طراحی ماتریس SWOT فردی

طراحی ماتریس SWOT فردی به منظور تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف و همچنین فرصت‌ها و تهدیدهایی که در طول گذر زندگی با آن‌ها مواجه هستید مورد استفاده قرار می‌گیرد. با استفاده از ماتریس SWOT فردی می‌توانید نقاط قوت و ضعف خود، فرصت‌ها و تهدیدهای احتمالی پیش روی خود را شناسایی کرده و در ماتریس مورد نظر آنها را یادداشت کنید.

ادامه مطلب …

این آزمون رایگان نیست!

برای شروع این آزمون باید لایسنس زیر را خریداری نمایید

فرضیه  ی تفکر  چپ مغزی  و راست  مغزی  اولین  بار در اواخر دهه 60 میلادی توسط دانشمندی به نام “رادجر دبلیو اسپری” مطرح شد. او کشف کرد که انسان ها به دو صورت کاملاً متفاوت فکر می کنند. این دانشمند در سال 1981 جایزه ی نوبل را از آن خود کرد.

 آیا میدونید کدام نیمکره مغزی شما فعال تره؟

ادامه مطلب …

کهن الگوهای زنانه از نظر یونگ

یونگ معتقد است زنان هم کهن الگوهای مخصوص به خود را دارند که براسس ۷ الهه می توان آن ها را دسته بندی کرد:

خدا عقل و مهارت و تمدن پیشرفت آتنا نام دارد. زنانی که مطابق با این الهه هستند، تحصیل کرده و عاقل، منطقی و عقل گرا، علاقه مند به شغل و تحصیل و مدرک، اهل پیشرفت و رقابت، هدفمند، کمال گرا، محافظه کار، نماینده تفکر منطقی زنانه و مدیر هستند.

یکی دیگر از کهن الگوهای زنان آرتمیس خدابانوی شکار و جنگاوری است. زنانی که مطابق با این الگو هستند، جنگاور، آسیب ناپذیر، مستقل، حفظ هویت فردی، عشق به طبیعت بکر، طرفدار حقوق زنان، خواهر (برای جنس مخالف) هستند.

خدابانوی عشق و زیبایی و هنر آفرودیت است که زنان مطابق با این کهن الگو دارای خصیصه هایی از جمله خلاق و عاشق پیشه، طبیعت دوست، مرکز توجه، دوستدار زیبایی، دختری اهل زیبایی که با کمترین امکانات بیشترین زیبایی را  می آفریند، هستند.

چهارمین الهه زنان هستیا یا خدابانوی معابد است. زنان مطابق با این الهه ساکت و آرام، دانا، اهل دعا و معنویت و مدیتیشن، شهودی و درونگرای عمیق، ساده پوش و ساده زیست، انرژی گرفتن از خود، خاله و عمه دوشیزه هستند.

یکی دیگر از الهه های زنان هرا یا خدابانوی ازدواج است. زنان مطابق با این کهن الگو وفادار به همسر و عاشق شوهر کردن، زن زندگی، ملکه، شیک پوش، حسود و کینه توز و کنترل کننده همسر هستند. ششمین الهه زنان دیمیتر یا خدابانوی مادر و غلات است. زنان مطابق با این کهن الگو مادرانی خستگی ناپذیر و تسلیم ناپذیر، فداکار، حمایت بی دریغ، مهربان و صمیمی، عاشق بچه ها، عاشق مهمان و مهمانی دادن و توانمند هستند.

شخصیت دیمیتر یا آرکتایپ دیمیتر خدابانوی غلات و تغذیه و مراقبت و نگهداری و آغوش است.در اسطوره ها او مادر پرسفون است و وقتی هادس، پرسفون را می دزدد دیمیتر شروع به سفر می کند و همه جا سرد می شود و سبزی ها از بین می روند و خدایان که حیات زمین و غلات را در خطر می بینند دوباره دخترش را به او برمی گردانند. شخصیت دیمیتر انرژی حامی بالایی دارند و حواسشان به همه است. این انرژی در مادرهای قدیمی دیده می شود که در سرویس دادن تعریف می شدند. در مراقبت از دیگران استاد هستند اما از خودشان مراقبت نمی کنند.

آخرین کهن الگوی زنان الهه پرسفون یا خدابانوی دوشیر و ملکه جهان زیرین است. زنان مطابق با این الگو معصوم، انعطاف پذیر، پذیرا و نقش پذیر و منعطف، تقلید کننده و دنباله رو، نماد اضطراب جدایی از زندگی قبلی به یک زندگی جدید، دختر ساده لوح، بی خیال و بی مسؤولیت و سر به هوا، دارای امید، سطح بالای خودآگاهی و اهل این شاخه به آن شاخه پریدن هستند.

 

شروع آزمون

آزمون کهن الگوی اسطوره ای مردان (Men Archetypes) توسط جین شینودا بولن روانپزشک و نویسنده آمریکایی معرفی شده. او با تاثیر از یونگ کتاب های متعددی در زمینه ی روانشناسی کهن الگویی نوشته. معروفترین کتاب های او «خدا بانوان درون زنان» و «خدایان درون مردان». او اعتقاد داره که هر کهن الگوی مردانه و زنانه، در برگیرنده الگوی رفتاری و تمایلات و نیازهایی خاص خوده. با شناخت کهن الگوهای فعال در هر تیپ شخصیتی، توانایی پیش بینی نیازها و استعدادها، نقاط ضعف و قوت را خواهیم دونست و به طبع این شناخت، توانایی مدیریت خود در مسیر موفقیت امکان پذیر می کنه.

ادامه مطلب …

آزمون MBTI یک پرسشنامه ی خودشناسیه که بر اساس نظریه ی یونگ، توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز طراحی شده. بریگز و مایرز برای سنجش و اندازه گیری تیپ های شخصیتی، تست MBTI را طراحی کردند. این آزمون یکی از معتبرترین و کاربردی‌ترین آزمون ها در سطح جهان با اهداف کسب و کاری به شمار می‌ره. بریگز و مایرز با استفاده از نظرات و نتایج تحقیقات یونگ و انجام برخی پژوهش‌ها در حوزه ی شخصیت شناسی، چهار بعد (ترجیح) شخصیتی و شانزده تیپ شخصیتی را در افراد شناسایی کردند. ترجیحات شخصیتی، ویژگی‌هایی در افرادند که برای اون‌ها راحت تر و بهتر بوده و انجام شون نیاز به تمرکز و زمان کمتری داره.

ادامه مطلب …

تیم پشتیبانی ما، به صورت 24 ساعته آماده پاسخ گویی به تمام سوالات، نظرات و انتقادات شما میباشند.

با ما اوج شید و اوج بمانید.

آدرس: خیابان هشت بهشت غربی، خیابان گلزار شمالی، روبروی فرعی ۵۱، مجتمع عبادی، واحد ۲

Ojshid whatsapp  twitter icon  Baba Instagram Salad Ghanoush Battle Logo Falafel PNG Image  Ojshid Telegram Chanel  

نماد اعتماد الکترونیکی