کارگاه گوگل چطوری محتوای بی کیفیت را شناسایی می کنه؟

کارگاه گوگل چطوری محتوای بی کیفیت را شناسایی می کنه؟

کارگاه گوگل چطوری محتوای بی کیفیت را شناسایی می کنه؟

تا حالا شده از خودتون بپرسید که گوگل این موتور جستجوی باهوش، چطور محتوای بی کیفیت را شناسایی می کنه؟

اگه می خواید به این موضوع پی ببرید باید فهرستی از جزئیات گوناگون تهیه کنید تا بتونید آن را بررسی کنید.

در ادامه با ما همراه باشید….

کارگاه گوگل چطوری محتوای بی کیفیت را شناسایی می کنه؟

گوگل، موتور جستجوی باهوش

نحوه تشخیص کیفیت محتوا توسط گوگل

معیارهای تشخیص کیفیت محتواها

سرعت بارگذاری محتوا

اشتباهات املایی در محتوا

تگ Alt برای محتواهای تصویری

لینک دادن به منبع های خارجی

گوگل یک روانشناس تیزبین

گوگل، موتور جستجوی باهوش

تا حالا شده از خودتون بپرسید که گوگل این موتور جستجوی باهوش، چطور محتوای بی کیفیت را شناسایی می کنه؟ اگه می خواید به این موضوع پی ببرید باید فهرستی از جزئیات گوناگون تهیه کنید تا بتونید آن را بررسی کنید. در این فهرست میشه به جزئیاتی مثل نوع رفتار کاربران، سرعت بارگذاری صفحه ها و یا حتی غلط‌های املایی که در محتوا وجود دارند اشاره کرد. اما موضوع خیلی مهم اینه که الگوریتم های گوگل هنوز هم برای ما یک رازه و به طور رسمی از الگوریتم ها و به ‌روزرسانی‌ های خود اطلاعات نمی ده.

با این حال، چیزی که مطرح می شه حاصل نتیجه‌ی تجارت و حاصل آزمون های زیاد کارشناسانه. با توجه به آماری که گوگل منتشر کرده، روزانه میلیون‌ها مطلب و تولید محتوا جدید توسط منتشر کننده ها در وب سایت‌ها و وبلاگ‌ها انتشار میابد که هدف بیشتر آن ها گرفتن رتبه بالا است و گوگل مثل یک کاراگاه حرفه ای و حتی بهتر از آن، می‌تونه کیفیت این محتواها را تشخیص بده.

البته این را در نظر داشته باشید که عکس العمل گوگل در برابر محتواهای انگلیسی و محتواهای فارسی فرق می کنه. در واقع برای گوگل تشخیص محتوای انگلیسی بسیار آسان تره. ولی چیزی که می خوایم آن را متوجه بشیم اینه که این کاراگاه باهوش یعنی گوگل، با استفاده از ربات های خزنده خود چطوری کیفیت متون و محتوا ها را بررسی می کنه؟

نحوه تشخیص کیفیت محتوا توسط گوگل

کارگاه گوگل چطوری محتوای بی کیفیت را شناسایی می کنه؟ به طور قطع گوگل برای تشخیص کیفیت محتواها دارای معیارهاییه البته بعضی از این معیارها را می شناسیم و بعضی دیگر هنوز سر به مهر باقی مانده و برایمان جذاب هستند. اگه می خواید محتوای جذابی تولید کنید و با آن به کسب و کار خود رونق بدید باید حتما اصول نوشتن محتوا و دیجیتال مارکتینگ را بدونید و به آن عمل کنید. در زیر نحوه تشخیص کیفیت محتواها را توسط گوگل برای شما توضیح می دیم.

  • گوگل علاقه شدیدی به محتواهای تک، جدید و یونیک داره. در واقع برای گوگل مهمه که این محتواهای منتشر شده ای که کاربران آن را می خونند، با کیفیت و با ارزش باشند.
  • کارشناسان از جمله چیزهایی که گوگل خیلی دوست داره، لینک‌های طبیعیه. این لینک ها می تونه به بسیاری از صفحات گوناگون و مرتبط متصل بشه. اگه گوگل بررسی کنه و تشخیص بده که این لینک‌های طبیعی از سایت‌های معتبره، بنابراین این صفحات برای گوگل جزء صفحات با کیفیتیه. چرا که این صفحات برای گوگل به منزله ی محتوایی مناسب و یونیکه
  • همچنین گوگل به کیفیت لینک‌های دریافت شده توسط یک صفحه نیز اهمیت می‌ده. این لینک‌ها چه خارجی باشه و چه داخلی، اگه از صفحاتی با کیفیت و با رتبه بالا دریافت بشه، به‌عنوان معیاری برای سنجش محتوای با کیفیت در نظر گرفته می‌شه.
  • علاوه بر این، تمام نظرات و باز خوردهای کاربران برای گوگل بسیار مهمه. چرا که از این راه می تونه تشخیص بده که چقدر کاربران و مخاطبان از آن صفحه مورد خوششان آمده. به این ترتیب علاوه بر محتوای با کیفیت، معیار مهم دیگری می تونه در تشخیص به گوگل کمک کنه و آن هم همین نظرات کاربران در قسمت نظر سنجی و دیدگاه و پاسخ به سوالات کاربرانه.

معیارهای تشخیص کیفیت محتواها

سرعت بارگذاری محتوا

باید توجه کنید که سرعت بارگذاری محتواها یکی از معیارهای مهم و شناخته شده توسط گوگله. اگه سرعت بارگذاری صفحات خیلی کم و کنه باشه، می تونه به عنوان محتوایی بی کیفیت برای گوگل تلقی بشه. این بارگذاری فقط درباره متن نیست بلکه عکس و گرافیک و فیلم هم شامل آن می شه. علاوه بر این، آن صفحه باید در قبال نحوه نوشتن محتوا مثل فونت ها و گرافیک ها و غیره مسعولیت پذیر باشه.

اشتباهات املایی در محتوا

یک موضوع خیلی عجیب ولی جالب اینه که غلط های املایی داخل متن برای گوگل قابل شناساییه و اگه به غلط نوشتاری بر بخورد آن را به عنوان یک محتوای بی کیفیت قلمداد می کنه. اگه محتوای وب سایت بدون غلط نوشتاری و املایی باشه می تونه تاثیر بسزایی در افزایش رتبه داشته باشه.

تگ Alt برای محتواهای تصویری

یکی دیگه از عناصری که در محتوا کاربران را به خود جذب می کنند، تصاویر زیبا است چرا که راحتتر و سریع تر می تونه پیام را به بیننده ها انتقال بده. ولی باید توجه کنید که تنها با استفاده کردن از تصاویر نمی تونید نظر گوگل را به محتوا و سایت خود جذب کنید و لازمه که برای تصاوی خود از تگ Alt استفاده نمایید. در حقیقت تگ Alt می تونه موضوع تصاویر شما را توصیف کنه. این تگ ها در صفحاتی که مخصوص افراد نابینا هستند قادر اند تا مفهوم تصاویر را به افراد نابینا انتقال دهند. برای موفقین بیشتر در این تگ ها بهتره زیاد طولانی نشوند و برای اینکه بهتر در دید گوگل ظاهر بشند از کلمات کلیدی در آن استفاده بشه.

لینک دادن به منبع های خارجی

راه دیگری که در افزایش مخاطبان و کاربران در وب سایت ها بسیار موثره، لینک دادن صفحاته. ولی اگه بتونید محتواهای خود را به منابع خارجی پیوند یا لینک بدید، می تونید نظر گوگل را به محتوا و سایت خود بیشتر جذب کنید. این گونه صفحه شما پر بازدیدتر می شه.

گوگل یک روانشناس تیزبین

خیلی جالبه که گوکل می تونه مثل یک روانشناس از رفتار کاربران خود تشخیص بده که آیا آن ها از صفحه مورد نظر خوششان آمده یا نه. زمانی که کاربران در گوگل کلمات مختلفی را جستجو می کنند، صفحات گوناگونی برای آن ها ظاهر می شه که می تونه روی لینک هر کدام از آن ها که مایل باشند کلیک کنند. ممکنه صفحه ای برای کاربران جذابیت بیشتری داشته باشه در نتیجه کاربران را به خود جذب کرده و باعث می شه که مدت زیادی را در آن صفحه سپری کنند. از طرفی هم ممکنه از آن صفحه خوششان نیاد و بلافاصله آن را ترک کنند. به هر حال گوگل از این نوع رفتار ها متوجه می شه که اگه کاربری در صفحه وقت بیشتری را بگذاره این یعنی صفحه ای مفیده و یا اگه کاربران صفحه را زود ترک کردند، این صفحه نتوانسته پاسخ کاربران را به خوبی بده. به این ترتیب اگه این نارضایتی مدام تکرار بشه گوگل به آن صفحه رتبه پایینی میدهد.

بعد از خوندن این مقاله باید موارد زیر کامل واستون جا افتاده باشه:

تشخیص محتوای بی کیفیت توسط گوگل

گوگل، باهوش ترین موتور جستجو

میزان تشخیص کیفیت محتوای سایت

سرعت بارگذاری محتوا

گرفتن غلط املایی توسط گوگل

استفاده از تگ Alt برای محتوای تصاویر از

دادن لینک های خارجی در محتوا

گوگل روانشناس تیزبینی است که رفتار کاربران را تحلیل میکند

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *